Nissan X-Trail 2023 Instrukcja obsługi Nissana

9.2. Czyszczenie wnętrza pojazdu

Od czasu do czasu usuwaj kurz i pył z elementów wykończenia wnętrza, siedzeń i powierzchni plastikowych przy pomocy odkurzacza lub szczotki o miękkim włosiu. Powierzchnie winylowe i skórzane zmywaj przy pomocy czystej, miękkiej tkaniny, zwilżonej w roztworze łagodnego mydła, a następnie wycieraj suchą, miękką tkaniną.

Aby zachować dobry wygląd skórzanych elementów tapicerki, należy je regularnie czyścić i konserwować.

Przed użyciem jakiegokolwiek impregnatu, zapoznaj się z zaleceniami producenta. Niektóre impregnaty zawierają substancje, mogące zostawiać plamy lub odbarwienia na materiale.

Do mycia szybki tablicy rozdzielczej używaj miękkiej tkaniny zwilżonej w czystej wodzie.

image

Do mycia foteli nie używaj wody ani preparatów kwasowych (stosowanych przy czyszczeniu gorącą parą). Może to spowodować uszkodzenie foteli i czujników klasyfikacji pasażera. Może to mieć również negatywny wpływ na działanie systemu poduszek powietrznych, doprowadzając w następstwie do poważnych obrażeń ciała.

image
  • Nigdy nie używaj eteru naftowego, rozcieńczalników, ani innych podobnych substancji.

  • Drobiny pyłu mają właściwości ścierne i mogą uszkodzić skórzane powierzchnie, dlatego należy je niezwłocznie usuwać. Nie używaj preparatów do czyszczenia skóry, wosków samochodowych, środków polerujących, olejków, płynów czyszczących, rozpuszczalników, detergentów ani środków czyszczących na bazie amoniaku, ponieważ mogą one uszkodzić wykończenie z naturalnej skóry.

  • Nigdy nie używaj impregnatów, chyba że producent zaleca ich użycie.

  • Nie używaj środków do czyszczenia plastiku lub szkła do mycia szybki tablicy rozdzielczej. Może to spowodować jej uszkodzenie.

  • Uważaj, aby nie rozlewać na powierzchnie wewnętrzne odświeżaczy powietrza, środków zapachowych, kosmetyków, kremów przeciwsłonecznych itp. ani nie dopuszczać do ich kontaktu z tymi powierzchniami. Może to powodować trwałe odbarwienia, plamy, pęknięcia, łuszczenie się farby itp. w zależności od składników. W przypadku kontaktu takich środków z powierzchniami wewnętrznymi należy je natychmiast wytrzeć miękką ściereczką.

  • Nie używaj płynów czyszczących na bazie chloru, takich jak dwutlenek chloru i kwas podchlorawy, które mogą powodować łuszczenie farby, korozję itp. Jeśli czyszczenie lub sterylizacja powierzchni wewnętrznych są konieczne, użyj etanolu o stężeniu poniżej 75%. Wytrzyj części wewnętrzne suchą szmatką zwilżoną etanolem. Całkowicie wytrzyj etanol. Pozostawienie niewytartego etanolu może spowodować łuszczenie się farby, odbarwienia itp. Zachowaj ostrożność, ponieważ etanol jest łatwopalny.

Temat nadrzędny: